Nedir?
Nedir?

Aday mühendislik, yetiştirilmek üzere haftada en az bir gün şirket bünyesinde istihdam edilen, hali hazırda üniversitelerin mühendislik bölümlerinin 3. ve 4. sınıfında okuyan öğrencilerinin kabul edildiği bir nevi uzun staj türüdür.

Avantajlar?
  • Dikkat çekici ücret
  • Yemek ve kantin hizmeti
  • Ücretsiz servis

Ayrıca;

Sektörde 'ilk' olarak sınıflanacak projelerde yer alabilme, uydu, kablo ve bilişim teknolojileri alanlarında çalışma, e-Devlet Kapısı gibi yenilikçi işlerin altyapısında yazılım hazırlayabilme, genç çalışan profilimiz ile dinamik ve gelişime açık iş ortamında yeni teknolojileri hayata geçirme ve geliştirme fırsatları sizleri bekliyor.

Başvuru şartları
Başvuru şartları

Bilgisayar Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Harita Mühendisliği bölümlerinde okuyorsan;

  • Anlaşmalı olan üniversitelerde ilgili mühendislik bölümlerden 3 veya 4’üncü sınıf öğrencisiysen (bu yıl yalnızca 4. Sınıf öğrencileri alınacak)
  • Not Ortalaması:4 üzerinden 2,75 not ortalaman varsa
  • Dil: Tercihen (YDS, TOEFL, IELTS) belgelerine sahipsen
  • Minimum 1 maksimum 3 tam gün programa katılıyor olacaksan

Aramıza katıl!

Protokol imzalanan üniversiteler
Öğrenci kabul edilen üniversiteler
Ankara Üniversitesi
Çankaya üniversitesi
Düzce üniversitesi
Gazi üniversitesi
Gebze üniversitesi
Karabük Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Konya Teknik Üniversitesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Sakarya üniversitesi
Ostim Teknik Üniversitesi - Ankara
Kırıkkale Üniversitesi
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
THK Üniversitesi
Program sürecimiz
Nereden başvurabilirsin?

Nereden başvurabilirsin?

duspesine.turksat.com.tr web sitemiz üzerinden başvuru yapabilirsin. Her yıl  Ağustos ayı içinde programa başvurular açılır. Bu yıl 30 Ağustos-8 Ekim tarihleri arasında başvuru yapabilirsin. 

Program Nasıl başlıyor?

Program Nasıl başlıyor?

Program dönemi Kasım – Mayıs ayları arasındadır. Programın ilk günü yapılacak oryantasyon eğitimi ardından program boyunca katılımcılar, onlara rehberlik edecek mentorlar eşliğinde program başlar. Program sonunda yapılacak değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan aday mühendislerimiz Türksat bünyesine dâhil edilirler. 

Önemli noktalar

Önemli noktalar?

Başvuru kriterlerini karşılayan adaylar arasından yapılan değerlendirme sonucunda programa katılmaya hak kazanan adaylar, okul ve ders programlarına uygun tarih ve sürelerde bölümleriyle ilgili birimlerde Türksat iş deneyimi yaşayacakları sürece dahil olurlar.

 

DÜŞ PEŞİNE’DE SİZİ NELER BEKLİYOR?

DÜŞ PEŞİNE'de sizi neler bekliyor?

Sektörün lideri bir kuruluşta, türünde ‘ilk’ olan projelerde çalışarak eğitiminizi dört dörtlük bir deneyim ile güçlendirme, yenilikçi ve geleceği yansıtan fikirleri hayata geçiren bir ekibin parçası olma fırsatları ve daha niceleri sizi bekliyor.

Türksat Kariyer Dünyası
Türksat

Türksat Uydu Haberleşme ve Kablo TV İşletme A.Ş., Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştiren Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biridir.

Ulusal egemenlik kapsamındaki uydu yörünge pozisyonlarının haklarına, yönetimine ve işletme yetkisine sahip olan Türksat, ulusal ve uluslararası uydu operatörlerine ait uydular üzerinden haberleşme altyapısını kurma, işletme ve ticarî faaliyette bulunma görevlerini yerine getirir. Türksat, sahip olduğu uydu filosu ile Avrupa’dan Asya ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyada haberleşme hizmetleri verir.

Başta genişbant VSAT projeleri olmak üzere, yürüttüğü pek çok yeni projeyle uydularımızı etkin biçimde kullanan Türksat, aynı zamanda ulusal uydu programı kapsamında uydu teknolojileri alanına yönelik insan kaynağı geliştirme konusunda da aktif rol alır.

Uydu haberleşmesi alanındaki küresel çözümleriyle farklı dilleri ve kültürleri birbiriyle buluşturan Türksat, sahip olduğu kablo altyapısı üzerinden yurtiçindeki abonelerine Kablo TV, Kablonet ve Kabloses markaları adı altında kablo yayıncılık hizmetleri sunar.

e-Devlet Kapısı’nın teknik altyapısını ve kamu kurumlarıyla entegrasyonunu üstlenen Türksat, bilişim alanında yürüttüğü projelerle kamu kurumlarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretir.

Daha fazla bilgi için https://kariyer.turksat.com.tr